Maqedonia

Gjatë përmbytjeve që ndodhën mbrëmë në fshatin Shipkovicë të Tetovës së Maqedonisë…
Artikel bewerten
(4 Stimmen)
(E plotësuar) Një person është vrarë ndërsa dy të tjerë janë plagosur…
Artikel bewerten
(5 Stimmen)
Liderët e katër partive më të mëdha politike të Maqedonisë, Nikolla Gruevski…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Gazeta prestigjioze amerikane përmes një shkrimi për Maqedoninë ka shkruar se ky…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Situata në Maqedoni po karakterizohet nga kriza politike dhe forcat qeveritare duhet…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Maqedonia shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare, të cilat do të zhvillohen…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
(E plotësuar) Banorët e Lagjes së Trimave në Kumanovë kanë filluar të…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Dëbora e madhe dhe mungesa e rrymës elektrike më shumë se 10…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Një kamion i përmbysur në rrugën Shkup - Veles para tunelin në…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Grupi i hakerave "Kosovo Cyber Elite's" ka hakuar faqen e Hekurudhave dhe…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)