Lajme

Lajme (246)

Muri në Mitrovicë, veçmas këto 2 javët e fundit, gjithënjë e më…
Artikel bewerten
(5 Stimmen)
Lideri i AAK-së dhe ish- komandanti i UÇK-së Ramush Haradinaj me anë…
Artikel bewerten
(6 Stimmen)
Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka shprehur shqetësimin e Qeverisë së Kosovës,…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucait, ka…
Artikel bewerten
(4 Stimmen)
Krimi i organizuar, Korrupsioni dhe Demarkacioni, padyshim, kanë qenë sfidat më të mëdha…
Artikel bewerten
(5 Stimmen)
Sot duke filluar nga ora 13:00, te ‘Newborn’, afër Pallatit të Rinisë…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Në bisedimet që zgjaten tre ditë në Bruksel e që përfunduan sonte,…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Këngëtari Labinot Tahiri i cili viteve të fundit u bë edhe më…
Artikel bewerten
(6 Stimmen)
Kërkohet ndihmë për Edona Dermakun Edona Dermaku 23 vjeçare nga Gjilani, në…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Ish-kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka deklaruar se përpjekjet për…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Ministrja për Dialogun, Edita Tahiri thotë se BE-ja ka vendosur që javën…
Artikel bewerten
(3 Stimmen)
Kryetari i Unionit të Studentëve të Kosovës, Arben Mehmeti në emër të…
Artikel bewerten
(4 Stimmen)
Protestuesit tanimë kanë filluar të mblidhen në sheshin “Skënderbe”. Ata po mbajnë…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Në serinë e XXIV-të të Dosjes së Shefave, Insajderi sjell katër biseda…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar ndaj kritikëve të marrëveshjes kufitare…
Artikel bewerten
(3 Stimmen)
Qytetarët e fshatit Llukë e Epërme dhe përfaqësuesit e fshatrave tjera të…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
(E plotësuar) - Media njofton se sapo është lëshuar gaz lotsjellës në takimin e…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje” në Kosovë, Albin Kurti, analizon për “Shekulli” debatin…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
  Deputetët e opozitës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
U publikua raporti "Rekomandimet e politikave për kujdesin shëndetësor në Kosovë”. Në…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj përmes një postimi në Facebook…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Presidenti Hashim Thaçi, është treguar i kujdesshëm gjatë bisedave me Adem Grabovcin.…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Sipas analistëve politikë, mungesa e dialogut, mes dy kampeve politike, ka bërë…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Zbulohet dosja për 67-vjeçarin abuzues Margarit Ç., i cili është arrestuar para…
Artikel bewerten
(8 Stimmen)
Në 24 orët e fundit, në rrugët e Kosovës janë regjistruar gjithsejtë…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Sektori për Punë të brendshme-Manastir, me qëllim që të ngrit vetëdijen dhe parandalimin nga çdo lloj tentimi penal, sot përmes një kumtese i këshillon qytetarët që t’i mbrojnë shtëpitë e tyre gjatë stinë së verës. Nga SPB-Manastir porositë që qytetarë në shtëpitë e tyre të…
Me 61 vota për , asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozimin për shpalljen e 5 Shtatorit – “Dita e Bamirësisë - Nëna Terezë” E ky propozim u mbështet si rrallë herë nga të gjithë shefat e grupeve parlamentare si PDK,…
( E plotësuar) Me gjysmë orë vonesë ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës. Pika e parë e rendit të ditës është shqyrtimi i raportit për Radio Televizionit të Kosovës për vitin 2015. Xhevahire Izmaku në emër të Grupit Parlamentar të PDK-së tha se menaxhmenti…
Që Bajrami mos të falet në Sheshin e Prishtinës është një vendim i papranueshëm dhe politik ,apo i njëanshëm me parimet kombëtare dhe ato fetare. E them këtë se pse në shtetin ëmë Bajrami falet në Sheshin e Tiranës që ne shqiptarët e të gjitha komuniteteve…
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa ka përkujtuar 17 vjetorin e…
Artikel bewerten
(1 Stimme)