Lajme

Lajme (379)

Muri në Mitrovicë, veçmas këto 2 javët e fundit, gjithënjë e më…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Shqiptarët që jetojnë në Bruksel në një mujorin e ndalimit të Ramush…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të vizitojë sot Kosovën,…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Situata në rajonin e Ballkanit sa vjen edhe përkeqësohet. Teksa ditët e…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Lideri i AAK-së dhe ish- komandanti i UÇK-së Ramush Haradinaj me anë…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka shprehur shqetësimin e Qeverisë së Kosovës,…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucait, ka…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Krimi i organizuar, Korrupsioni dhe Demarkacioni, padyshim, kanë qenë sfidat më të mëdha…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Sot duke filluar nga ora 13:00, te ‘Newborn’, afër Pallatit të Rinisë…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka reaguar ashpër për arrestimin e liderit të…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Në bisedimet që zgjaten tre ditë në Bruksel e që përfunduan sonte,…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Të nderuar bashkëkombës!   Sot festojmë 28 Nëntorin, këtë datë me rëndësi të…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Val Maloku, vogëlushi 13 vjeçar i cili me këtë moshë të vogël…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Këngëtari Labinot Tahiri i cili viteve të fundit u bë edhe më…
Artikel bewerten
(3 Stimmen)
Kërkohet ndihmë për Edona Dermakun Edona Dermaku 23 vjeçare nga Gjilani, në…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Ish-kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka deklaruar se përpjekjet për…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Ministrja për Dialogun, Edita Tahiri thotë se BE-ja ka vendosur që javën…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Kryetari i Unionit të Studentëve të Kosovës, Arben Mehmeti në emër të…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Një planet shkëmbor që mund të përmbajë aalienë është zbuluar tani nga…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Presidenti amerikan, Barack Obama, i ka thënë Kinës se duhet të ketë…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Ministria e mbrojtjes e Koresë Jugore thotë se Koreja Veriore i ka…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, me rastin e fillimit të vitit…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Protestuesit tanimë kanë filluar të mblidhen në sheshin “Skënderbe”. Ata po mbajnë…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Në serinë e XXIV-të të Dosjes së Shefave, Insajderi sjell katër biseda…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Angelina Jolie këto fjalë i kishte thënë…
Artikel bewerten
(8 Stimmen)
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar ndaj kritikëve të marrëveshjes kufitare…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Qytetarët e fshatit Llukë e Epërme dhe përfaqësuesit e fshatrave tjera të…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
  Presidenti turk ka bërë me dije se ka qenë tradhtuar nga…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
(E plotësuar) - Media njofton se sapo është lëshuar gaz lotsjellës në takimin e…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Roja bregdetare italiane kishte qëllim të qartë: Anijet e mbushura me refugjatë…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)

Video tjera

 

Amazon Werbung

Top Lajme

Profeti Muhamed - Një Biografi e shkurtër

Profeti Muhamed u lind të hënën më 20 Prill 571 në Meke të...

IMAMI IM I DASHUR SHQIPTAR!

IMAMI IM I DASHUR SHQIPTAR! Në pamundësi të bashkimit të të gjithë imamëve...

Duaja (lutja) e cila tronditi qiellin!

Ibn Ebu Ed-Dunja përmend një hadith të transmetuar nga Enes ibn Malik (radijAllahu...

Muri në  Mitrovicë dhe reflektimi i tij në Luginë

Muri në Mitrovicë, veçmas këto 2 javët e fundit, gjithënjë e më shumë...